Majowie. Strażnicy Czasu

Tytuł: Majowie. Strażnicy Czasu
Autor: Jerzy Antoni Mrożek
Ilość stron: 260
Cena: 59,00 pln
Gatunek: Album
Wydawnictwo: Destino Mexico


Kalendarz Majów przepowiada na 21 grudzień 2012 roku koniec cyklu, interpretowany często jako koniec świata. W obliczu kryzysu Ziemi, Majowie przerwali milczenie i dzielą się z nami swoją wiedzą. Oto koniec świata który już się rozpoczął, i którego od wielu pokoleń jesteśmy świadkami.
Koniec świata wywołany przez życie w oderwaniu od życia gwiazd na niebie, przez brak szacunku dla przyrody, przez utratę kontaktu z bliźnimi i w konsekwencji ze samym sobą. 
I mimo tego "końca świata" smutek odchodzenia łączy się u Majów z pełną akceptacją

Mural z Narodowego Muzeum Antropologii w Meksyku


Jest to jedna z nielicznych pozycji na naszym polskim rynku wydawniczym, która przybliża nam kulturę i religię Majów w języku polskim. Książka ma formę krótkich notatek, luźnych informacji z różnych dziedzin życia, kultury, religii. Można powiedzieć że publikacja ta ,ma formę albumu ze zdjęciami i tu pierwsza rzecz do której muszę się przyczepić... brak opisów zdjęć - czasami wydaje się że prezentowane zdjęcia nie mają nic wspólnego z tekstem. Razi też brak bibliografii.Co prawda nie jest to żadne naukowe opracowanie, ale warto ją mieć z swojej biblioteczce jeżeli interesujecie się kulturą Majów. Jest to krótka i przyjemna lektura z pięknymi fotografiami.

Pozdrawiam

Komentarze

Popularne posty